II.BALKAN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR SPOR OYUNLARI PROGRAMI

II.BALKAN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR SPOR OYUNLARI


Resim

 
 

“HEPİMİZ AYNI TAKIMDAYIZ”

 

12-14 MAYIS 2014

EDİRNE

 

 

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca “Doğrudan Proje Desteği 2013 Yılı Mali Destek Programı” kapsamında desteklenen ve Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi ve Trakya Üniversitesi ortaklığında “II.BALKAN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR SPOR OYUNLARI” projemiz yürütülmektedir.,

Projenin Amaçları

Balkanlar ve Trakya Bölgesinde yaşayan engelli öğrencilerin toplumla bütünleşmesine katkı sağlamaktır. Bu kapsamda

1.Engelli bireylerin gerek kendi aralarında, gerekse engelli olmayan akranlarıyla birlikte spor yaparak özgüven geliştirmelerine,

2.Farklı illerden, ülkelerden ve kültürlerden engelli ve engelsiz çocukların ve gençlerin birbirleri ile iletişime geçerek kültürel etkileşim ve sevgi köprüsü oluşturmalarına,

3.Engelli bireylerin, engeli olmayan akranlarıyla oyun oynayarak kaynaşmalarına,

4.Edirne halkının ve diğer katılımcıların engelli bireyleri daha yakından tanıma imkanı bulmalarına ve toplumsal hoşgörü geliştirmelerine katkıda bulunmak.

 

Projeye Dahil Olan Balkan Ülkeleri

Karadağ

Bosna Hersek

Bulgaristan

Yunanistan

Kosova

Projeye Dahil Olan Şehirler

Edirne

Çanakkale

Tekirdağ

Kırklareli

İstanbul 

Organizasyon Ekibi;

Doç.Dr.Yeşim FAZLIOĞLU : T.Ü Eğitim Fakültesi

Öğr. Gör Nilüfer TOKGÖZ: T.Ü K.BESYO

Serap KARA: II.Bayezid Ö.E.U.M. Müdürü

Ender AYDIN :Edirne Valiliği Basın Müdürü

Uzman Burcu ÖZER: T.Ü Proje Brimi

 

 

 

12 MAYIS 2014  PAZARTESİ

13:00                                       Sporcuların Edirne’ye varmaları                 

15:30-16:30                           25 Kasım Stadyumu’nda toplanma

16.30                                       Edirne Belediye Başkanlığı Bandosu eşliğinde yürüyüş

17:00-20:00                            Edirne gezisi (Gezi planı; Selimiye Cami, II.Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi)

17:00-17:30                           Selimiye Meydanından araçlara biniş                                                                                                           

20:00                                       Akşam Yemeği;(Şehir dışından ve ülke dışından gelen kafilelere)

21.00                                       Bilgilendirme Toplantısı; 

21:30-22:00                            Konaklama yerlerine hareket

 

13 MAYIS 2014 SALI

8:30-9:00                               Konaklama yerlerinden BESYO salonuna hareket

9:00                                         Geçit töreni için dış salon girişinin önünde sıra olma

Açılış Töreni (*T.Ü.K. BESYO)

                                                 - Edirne Belediye Başkanlığı Bandosu eşliğinde salona giriş ve geçit   töreni

                                                 - İstiklal Marşı                                                          

                                                -  Protokol Konuşmaları

10.30                                    Oyunsal Etkinlikler /  Madalya Töreni

 12:30-13:00                      Kumanya Dağıtımı                                                    

13:00-13:30                      Şükrüpaşa Atletizm Stadına ve Mimar Sinan Kapalı Spor Salonuna hareket

13:30-17:00                        Yarışmalar; Basketbol, Yüzme (T.Ü.BESYO  Spor Tesisleri)

                                              Atletizm; (Şükrüpaşa Atletizm Stadı), Bocce; (Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu)

17:00                                      Konaklama yerlerine hareket

18:30-20:00                          Gala Yemeği 

20:30- 21:00                         Konaklama yerlerine hareket                          

 

14 MAYIS 2014 ÇARŞAMBA        

9:00-9:30                           Yarışma yerlerine hareket

10.00 -  13.00                    Yarışmalar

12:30-13:00                       Kumanya Dağıtımı  

14:00                                  Kapanış Töreni (*T.Ü.K. BESYO)  

Bu içerik 28.04.2014 tarihinde yayınlandı ve toplam 1698 kez okundu.
Resim Resim Resim Resim Resim Resim Resim